fot. Państwowa Straż Pożarna

Zielona Góra: Starsze małżeństwo zatruło się tlenkiem węgla, mężczyzna zmarł

Starsze małżeństwo zatruło się tlenkiem węgla. Do tragedii doszło w ich domu przy ul. Chmielnej w Zielonej Górze. Mężczyzna zmarł, a kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala – poinformował Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP.

W poniedziałek rano służby odebrały zgłoszenie od dzieci małżeństwa, że nie mogą skontaktować się z rodzicami, a ich dom jest zamknięty. Na miejsce przyjechali strażacy.

Po wejściu do budynku, w sypialni na parterze strażacy znaleźli nieprzytomnych domowników. Osoby te zostały ewakuowane i podjęto reanimację. W powietrzu czujniki strażaków wykazały duże stężenie tlenku węgla.

„Niestety, lekarz stwierdził zgon mężczyzny, natomiast kobieta w ciężkim stanie została zabrana przez pogotowie do szpitala. W domu był również martwy pies należący do małżeństwa” – powiedział Arkadiusz Kaniak.

Dodał, że najprawdopodobniej źródłem tlenku węgla był piecyk gazowy do ogrzewania wody znajdujący się w łazience, nieopodal sypialni, w której znaleziono nieprzytomne osoby. Zaznaczył, że to jednak przypuszczenie, a przyczynę tragedii będzie wyjaśniała policja, która powoła biegłego.

PAP

drukuj