Zespół Wspierania Radia Maryja potępia profanację Cudownego Obrazu

Zespół Wspierania Radia Maryja potępia próbę zniszczenia Cudownego Obrazu Pani jasnogórskiej. W specjalnym oświadczeniu stwierdza, że obraz ocalał, ale profanacja nastąpiła.

„Atak na wizerunek Najświętszej Panny, Królowej Polski (…) to atak i obraza wielkiej świętości, nie tylko religijnej, ale i narodowej. To obraza uczuć milionów Polaków w kraju i w świecie. Jesteśmy oburzeni, wyrażamy sprzeciw i potępiamy ten haniebny czyn – czytamy w oświadczeniu.

Zespół Wspierania Radia Maryja zauważa przy tym, że ten świętokradczy czyn wpisuje się w ciąg zdarzeń, z jakimi mamy do czynienia w Polsce.

W naszym oświadczeniu zwracamy uwagę na to, że ci którzy powinni dbać o porządek w państwie, ład moralny i publiczny nie działają w odpowiedni sposób. Przecież to haniebne wyrażanie nienawiści do Krzyża.  Przykładem są działania w 2010 roku na Krakowskim Przedmieściu. Później niszczenie Biblii nie zakończone żadną karą. To pokazuje, że zło – nie nazwane złem i nie odrzucone przez nas, nienapiętnowane rodzi następne, jeszcze gorsze czyny. Dlatego powinniśmy w duchu wiary roztropnie się temu przeciwstawić – powiedział prof. dr hab. Janusz Kawecki.

Zespół Wspierania Radia Maryja wskazuje, że jedną z form sprzeciwu społecznego jest rezygnacja z korzystania z mediów, które nadają antykatolickie programy i promują nienawiść do Kościoła katolickiego. Zespół zachęca też do modlitwy ekspiacyjnej.

Nabożeństwo ekspiacyjne organizowane jest m.in. w Gdańsku. W najbliższy piątek w Bazylice Św. Brygidy nabożeństwo wynagradzające poprzedzi Eucharystia o godz. 15.

Po zakończeniu Mszy świętej udamy się w marszu pokutnym pod gdańskie krzyże na Plac Solidarności. Wybraliśmy akurat to miejsce, ponieważ to ziemia uświęcona krwią Stoczniowców. Jest to ziemia, na której modlił się Ojciec Święty. Pomnik jest również wiele mówiący, ponieważ są to krzyże. W naszym przekonaniu potrzeba wielkiej modlitwy, wielkiego wynagrodzenia Panu Bogu, ponieważ nie miało miejsca żadna publiczna ekspiacja po bezczeszczeniu krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Polacy w większości również byli bierni wobec tego, co wydarzyło się na koncercie zespołu satanistycznego. Chodzi mi o niszczenie Pisma Świętego. Zło staje się coraz bardziej zuchwalsze – mówił  Andrzej Kołakowski z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

 

Wypowiedź Andrzeja Kołakowskiego:


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź prof. dr hab. inż. Janusza Kaweckiego:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj