fot. twitter.com

Zbliżają się tegoroczne matury

Tegoroczne matury będą zupełnie inne niż te znane nam do tej pory. Obowiązkowe będą tylko trzy egzaminy – z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Egzaminy ustne i rozszerzone będą tylko dla zainteresowanych.

Swój ostatni rok szkolny kończą dziś maturzyści, a za kilka dni zmierzą się z egzaminem dojrzałości. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników 4 maja rozpoczną matury.

W tym roku obowiązkowe są tylko pisemne egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Ustne egzaminy będą dostępne dla tych, którzy ich potrzebują do rekrutacji na studia za granicą. Rozszerzenia przedmiotów – tylko dla zainteresowanych.

– Uczniowie mogą podejść do dodatkowych egzaminów, nawet ci najbardziej ambitni mogą aż do sześciu, ale to wszystko – powiedziała Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.

Tegoroczne egzaminy będą bazować na wymaganiach egzaminacyjnych ogłoszonych w grudniu ubiegłego roku, a nie tak jak do tej pory na podstawie programowej.

– Materiał jest bardzo odchudzony. Nie ma tam wielu lektur szkolnych, wymagania wszelkie są zaniżone, egzamin jest też krótszy – 170 minut – poinformowała Barbara Nowak.

Egzaminy odbywać się będą w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi. Jest jednak wyjątek.

– W czasie pisania matury maski na twarzach nie będą obowiązkowe. Wszystko po to, żeby uczniowie czuli się w miarę normalnie i nie mieli dyskomfortu – wskazała  małopolska kurator oświaty.

Matury potrwają do 20 maja. Egzaminy ustne będą od 19 do 21 maja.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl