fot. sxc.hu

Zbigniew Klepacki nowym wiceministrem infrastruktury ds. kolei

Zbigniew Klepacki został nowym wiceministrem infrastruktury i rozwoju odpowiedzialnym za sprawy kolei. Klepacki objął stanowisko w poniedziałek.

Klepacki jest ekspertem zarządzania, pracował m.in. w Banku Gospodarstwa Krajowego, Narodowym Banku Polskim, w firmach konsultingowych, teleinformatycznych oraz w branży przemysłu lekkiego.

Nowy wiceminister zapowiedział, że jego zadaniem będzie próba rozwiązania problemu degradacji polskich kolei regionalnych.

„Ministerstwo samo nie jest właścicielem takich kolei, ale ma, moim zdaniem narzędzia, aby egzekwować politykę transportową” – powiedział nowy wiceminister. „Mam zamiar zdynamizować proces legislacyjny związany z bezpieczeństwem na kolei. Będę w tych sprawach bardzo zdeterminowany. Bezpieczeństwo jest wartością nadrzędną” – dodał.

Poprzedni wiceminister odpowiedzialny za kolejnictwo – Andrzej Massel – został wraz z trzema innymi wiceministrami odwołany pod koniec listopada. Resort infrastruktury informował wówczas, że dymisja nie ma związku z merytoryczną oceną pracy Massela, a spowodowana była wyłącznie reorganizacją prac ministerstwa.

Resort infrastruktury i rozwoju powstał w listopadzie ub.r. po połączeniu ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej oraz ministerstwa rozwoju regionalnego.

PAP

drukuj