Zażalenie ws. uchylenia aresztu zabójcy gen. Marka Papały

Do jutra łódzka prokuratura ma złożyć zażalenie na decyzję sądu, który uchylił areszt Igorowi M., ps. Patyk, oskarżonemu o zabójstwo byłego szefa policji gen. Marka Papały. 

Sąd argumentował, że zwolnienie Patyka z aresztu nie utrudni postępowania, bo jako świadek koronny jest kontrolowany i inwigilowany.

Prokuratura wnosiła o dalsze przedłużenie aresztu, wskazując, że nie ustały przesłanki leżące u podstaw jego stosowania.

Poseł Andrzej Romanek podkreśla, że sąd nie powinien zwalniać z aresztu Patyka.

Dopóki nie będzie kategorycznego i prawomocnego rozstrzygnięcia sądu lub sądu uniewinniającego pana Igora M., albo skazującego go na pozbawienie wolności lub karę dożywotniego pozbawienia do 25 lat – to ta osoba podejrzana powinna pozostać w tymczasowym aresztowaniu. Dla dobra tego postępowania i dlatego, aby w końcu polski wymiar sprawiedliwości, ale także Polska prokuratura pokazała, że są w stanie wyjaśnić takie trudne sprawy i osądzić osoby winne zabójstwa i skazać na karę pozbawienia wolności – zaznacza Andrzej Romanek.

Według łódzkiej prokuratury 41-letni Igor M. zastrzelił w czerwcu 1998 r. Papałę. Zdaniem śledczych były szef policji był przypadkową ofiarą złodziei samochodów.

W toku śledztwa rozpatrywano 11 wersji. Sprawę początkowo prowadziła Prokuratura Apelacyjna w Warszawie. W 2009 r. skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi Z., „Słowikowi”, i Ryszardowi Boguckiemu, zarzucając im m.in. nakłanianie do mordu.

W 2013 r. SO uniewinnił ich od zarzutów; rok później przez brak dowodów, łódzka prokuratura umorzyła wątek śledztwa ws. rzekomego zlecenia zabójstwa gen. Papały przez polonijnego biznesmena Edwarda Mazura.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl