Zawiadomienie o znieważeniu o. T. Rydzyka CSsR przez W. Cimoszewicza wpłynęło do toruńskiej prokuratury

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył do prokuratury w Toruniu zawiadomienie ws. znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja.

Chodzi o wypowiedź Włodzimierza Cimoszewicza dla jednego z portali internetowych. Były premier odniósł się do inicjatywy powstania w Toruniu muzeum „Pamięć i Tożsamość”. Cimoszewicz nazwał skandalem współfinansowanie obiektu ze środków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdaniem Ryszarda Nowaka, przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, polityk zasugerował, że środki na budowę muzeum trafią do prywatnej kieszeni o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

– Były premier Włodzimierz Cimoszewicz, osoba wykształcona, znieważył ojca Tadeusz Rydzyka CSsR twierdząc niedawno, że dostał on do własnej kieszeni 100 mln zł. Jest to oczywiście nieprawda. To, co powiedział były premier Cimoszewicz jest manipulacją. Manipulacją, przez którą dochodzi do wielu milionów osób informacja, że ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR jest złodziejem i bierze pieniądze na swój własny cel. Włodzimierz Cimoszewicz już nie raz krytykował ojca Tadeusza Rydzyka mówiąc nieprawdę na jego temat. Musimy protestować kłamliwe rzeczy, kiedy politycy lub media celowo poniżają ojca Tadeusza Rydzyka CSsR – powiedział Ryszard Nowak.

W złożonym do prokuratury zawiadomieniu, Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą powołał się m.in. na art.216 Kodeksu Karnego. Zgodnie z nim, „kto znieważa osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl