fot. PAP/Leszek Szymański

Zarząd Stowarzyszenia Solidarność Walcząca poparł w wyborach Andrzeja Dudę

Zarząd Stowarzyszenia Solidarność Walcząca (SW) poparł Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich. „Stowarzyszenie Solidarność Walcząca, które w statucie ma wierność ideałom podziemnej Solidarności Walczącej wyraża swoje poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy” – napisano w uchwale.

„Uważamy, że jego postawa w czasie pierwszej kadencji i świetna współpraca z wywodzącym się z naszego środowiska premierem Mateuszem Morawieckim umożliwiła Polsce osiągnięcie w ostatnich latach bezapelacyjnych sukcesów społecznych i gospodarczych, a w ostatnim okresie pandemii koronawirusa ich współdziałanie zaowocowało tym, że szybko i skutecznie ratowane są przedsiębiorstwa i miejsca pracy, a gospodarka Polska przechodzi ten trudny okres względnie łagodnie w stosunku do innych krajów Unii Europejskiej” – oceniono w uchwale podjętej 1 lipca.

Podkreślono, że Zarząd Stowarzyszenia SW liczy, iż „wybór pana Prezydenta na drugą kadencję wzmocni tę współpracę z panem Premierem i da nam gwarancje, że Polska będzie dążyć do celów, o które w latach 1982-1990 walczyli ludzie działający w podziemnej Solidarności, w tym członkowie organizacji Solidarność Walcząca”.

Przesłane w piątek PAP oświadczenie podpisał Zarząd Stowarzyszenia Solidarność Walcząca.

PAP

drukuj