fot. PAP/EPA

Zamach bombowy na jedną z szkół w Afganistanie. Zginęło 68 osób

Co najmniej 68 osób zginęło w sobotnim zamachu bombowym na jedną ze szkół w Afganistanie. Ofiarami są głównie uczennice, które wracały z zajęć do domów.

Zamach bombowy na szkołę w stolicy Afganistanu – Kabulu – miał miejsce w sobotę. Doszło do trzech silnych eksplozji, w tym jednej samochodu pułapki, w okolicach szkoły średniej. Większość ofiar to uczennice, które kończyły zajęcia i szły do domów.

Kiedy nastąpił wybuch, byłam z koleżanką z klasy. Kończyliśmy szkołę i szłam z nią, kiedy to się stało. Moja koleżanka zginęła. Kilka minut później nastąpił kolejny wybuch, a potem jeszcze jeden. Wszyscy krzyczeli i wszędzie była krew – mówiła świadek wydarzenia.

Liczba ofiar ataku i jego dokładny przebieg wciąż nie są jasne. Według źródeł rządowych zginęło co najmniej 68 osób, a 165 zostało rannych. Niektórym rodzinom wciąż nie udało się odnaleźć swoich dzieci. Jak na razie żadna grupa nie wzięła na siebie odpowiedzialności za zamach.

Nasze przesłanie do rządu jest takie, że powinni zapewnić nam pokój i bezpieczeństwo. Przesłanie do wroga o ślepym sercu jest takie, że jest tak wiele incydentów w Kabulu, iż powinni zaprzestać przemocy i zaakceptować pokój i stabilność – podkreślił mieszkaniec Afganistanu.

Wraz z wycofywaniem się wojsk amerykańskich z Afganistanu narasta napięcie i walki między rządem i kontrolującymi połowę państwa talibami. W dwóch ostatnich tygodniach kwietnia talibowie zabili ok. 120 funkcjonariuszy sił rządowych i 65 cywili. Prezydent Afganistanu o zamach bombowy na szkołę obwinił talibów. Rzecznik talibów zaprzeczył tym oskarżeniom i potępił wymierzony w cywilów atak. Dodał „że za tak haniebną zbrodnią może stać tylko tzw. Państwo Islamskie”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl