Autorstwa Staff Sgt. Christopher McCullough - http://www.nationalguard.mil/Resources/NewsImages.aspx?igphoto=2000929447, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38437153

Zakupione czołgi Abrams są już w Polsce

Do Polski dotarły już czołgi Abrams, na których będą się szkolić polscy żołnierze. Informacje o tym przekazał Mariusz Błaszczak, wicepremier i minister obrony narodowej.

Polska armia systematycznie jest dozbrajana. Mowa tu o najnowocześniejszym  dostępnym obecnie sprzęcie. Wśród zamówień są czołgi Abrams. Teraz polscy żołnierze przejdą przeszkolenie z ich obsługi.

Czołgi Abrams, na których będą szkolić się żołnierze Wojska Polskiego, są już w Polsce. Będziemy gotowi, kiedy pojawią się pierwsze z 250 najnowocześniejszych czołgów, które zamówiliśmy. Polska będzie dysponowała nowoczesną i potężną siłą, aby w sytuacji zagrożenia odstraszyć agresora” – poinformował Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

W ramach zamówienia wartego 4 mld 750 mln zł, oprócz czołgów Abrams, do Polski trafią także wozy zabezpieczenia technicznego i mosty towarzyszące. Nowy sprzęt ma zastąpić czołgi T-72, które przekazano ukraińskiej armii.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl