Zakończyły się uroczystości Święta Lasu w Toruniu

W Toruniu odbyły się uroczystości Święta Lasu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Toruniu. Uczestniczyli w nich leśnicy z województwa kujawsko-pomorskiego oraz zaproszeni goście.

Znaczenie dzisiejszego święta wyjaśnił dyrektor toruńskich lasów Bartosz Bazela.

– Lasy Państwowe znakomicie dbają o nasze lasy i myślę, że dopóki będą one państwowe, to nasze dobro wspólne będzie zachowane. To święto jest podwójnie ważne. Obchodzimy dzisiaj w Dyrekcji Toruńskiej Lasów Państwowych Dni Lasu. Jest to także wyjątkowy rok dla narodu polskiego, bo jest to 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. My, leśnicy, razem z administracją rządową postanowiliśmy ten fakt uczcić – powiedział Bartosz Bazela.

Uroczystości rozpoczęły się w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Uczestnicy zwiedzili kaplicę męczenników polskich oraz wzięli udział we Mszy św. pod przewodnictwem dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Po Eucharystii, tuż obok sanktuarium, odbyło się uroczyste zasadzenie Dębu Niepodległości.

Wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau powiedział o symbolicznym znaczeniu Dębu.

– Niech to będzie żywy symbol tego, że wartości chrześcijańskie są nam bardzo drogie, że w dechrystianizującej się Europie jesteśmy tymi, którzy płyną pod prąd, jesteśmy nadzieją dla wielu ludzi, którzy są w tej chwili na naszym kontynencie zagubieni. Niech ten Dąb wzrasta i będzie symbolem naszych dobrych nadziei – podkreślił.

Następnie uczestnicy i goście udali się na konferencję do auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, gdzie wysłuchali prelekcji.

Po konferencji miał miejsce koncert w wykonaniu orkiestry dętej z Tucholi.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl