Oficjalne potwierdzenie udziału Polski w światowej wystawie Expo w Dubaju

Polska nawiązała oficjalną współpracę z organizatorami Expo 2020 w Dubaju – poinformowała w środę Polska Agencja Inwestycji i Handlu, której prezes Tomasz Pisula jest Komisarzem Generalnym Sekcji Polskiej Światowej Wystawy Expo 2020.

Tomasz Pisula spotkał się w środę z minister stanu ds. współpracy międzynarodowej i dyrektor zarządzającą EXPO. Podczas wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich szef PAIH towarzyszył wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu, który wręczył Reem Al-Hashimi list premiera Mateusza Morawieckiego potwierdzający nasz udział w wystawie – podała PAIH.

„Nasz udział w Expo Dubaj 2020 postrzegamy jako szansę na wyjątkowo intensywną promocję gospodarczą dla polskich firm oraz wzmocnienie współpracy Polski ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, a także całym regionem Bliskiego Wschodu. Osią prowadzonych w regionie działań polityczno-dyplomatycznych stanie się w szczególności organizacja Dnia Narodowego” – powiedział cytowany w środowym komunikacie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula.

Jak wyjaśnił szef Agencji, wzorem poprzednich wystaw światowych, Polska traktuje udział w Expo wielowymiarowo. Narodowej ekspozycji przygotowanej na terenie wyznaczonym przez organizatorów będzie towarzyszył „program gospodarczy, aktywizujący polskich przedsiębiorców zarówno przed rozpoczęciem wystawy, w jej trakcie, jak i po wydarzeniu”.

Szef PAIH zaprosił również firmy z ZEA do współpracy z polskim biznesem. Poinformował, że Agencja realizuje program promocji polskich branż „Brand”, organizując stoiska narodowe na kluczowych imprezach targowych na świecie.

„Łącznie aż 10 z nich odbywa się w Dubaju. Wspieramy i będziemy tutaj wspierać rodzimych producentów sprzętu medycznego, usług prozdrowotnych, kosmetyków, IT/ICT, jachtów i łodzi i mebli. To unikalna okazja na poznanie potencjału naszych przedsiębiorstw i nawiązanie długoterminowych kontaktów” – podkreślił Tomasz Pisula.

Dodał, że kompleksową obsługę zarówno polskich, jak i emirackich firm oferuje biuro handlowe PAIH w Dubaju, które odpowiedziało już na blisko 200 zapytań.

Expo 2020 to pierwsza światowa wystawa organizowana w regionie MEASA, który obejmuje obszar Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej. Jak zaznaczyła PAIH, Zjednoczone Emiraty Arabskie utrzymują od blisko dekady pozycję największego partnera gospodarczego i handlowego Polski w świecie arabskim. Od 2013 r. obustronna wymiana handlowa wyraźnie wzrosła i wynosi ok. 1 mld dol. rocznie. Według PAIH wystawa w Dubaju to okazja do „zacieśnienia relacji z młodym, dynamicznie rozwijającym się państwem, o ogromnym znaczeniu dla międzynarodowej ekspansji firm, dla których może być bramą do MEASA”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl