fot. PAP/Marcin Obara

Zakończyło się losowanie sędziów do Izby Odpowiedzialności Zawodowej SN

Podczas posiedzenia Kolegium Sądu Najwyższego wylosowano nazwiska 33 sędziów Sądu Najwyższego, którzy będą kandydatami do Izby Odpowiedzialności Zawodowej. Prezydent wskaże spośród nich 11 osób, które trafią do składu Izby.

Zasady losowania określa regulamin Sądu Najwyższego. Zgodnie z nim do jednakowych, nieprzezroczystych pojemników wkłada się kartki zawierające nazwiska i imiona sędziów znajdujących się na liście sędziów Sądu Najwyższego biorących udział w losowaniu. Następnie pojemniki zawierające kartki umieszczone zostają w innym, dużym przezroczystym pojemniku. Po ich wymieszaniu przewodniczący Kolegium SN, czyli I prezes SN Małgorzata Manowska, wylosowała 33 nazwiska.

Losuję 33 nazwiska sędziów, które zostaną ujęte w protokole. Oto one: Pan sędzia Marek Pietruszyński, sędzia Mariusz Łotko, sędzia Paweł Wojciechowski, sędzia Marek Siwek…. – poinformowała.

Wyniki losowania mają zostać niezwłocznie przekazane prezydentowi, który ostatecznie wyznaczy 11 sędziów do orzekania w Izbie Odpowiedzialności Zawodowej. Izba powstała na mocy noweli ustawy o SN, likwidującej Izbę Dyscyplinarną.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl