Zakończyła się debata „Szanse dla polskiej zbrojeniówki”

We wtorek w siedzibie Huta Stalowa Wola S.A. odbyła się debata pt. ”Szanse dla polskiej zbrojeniówki”. Organizatorem wydarzenia był „Nasz Dziennik” i  Polska Grupa Zbrojeniowa.

O przyszłości przemysłu obronnego rozmawiali m.in. gen. bryg. Adam Duda, poseł Michał Jach, wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Maciej Lew Mirski, prezes Huty Stalowa Wola Antoni Rusinek oraz redaktor Andrzej Kiński.

Eksperci zgodnie podkreślali, że własny przemysł obronny to kluczowy element silnego państwa.

Podczas debaty wybrzmiała również potrzeba zwiększenia środków na modernizacje polskiej armii. Takiej możliwości nie wyklucza Ministerstwo Obrony Narodowej. Resort planuje wydać na modernizacje polskiej armii 130 miliardów złotych.

Maciej Lew Mirski, wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej liczy, że program modernizacji w całości będzie dedykowany grupie.

– To jest absolutnie naturalne. Jesteśmy przemysłem państwowym i wierzymy, że Polska widzi w nas ten podmiot, tę grupę podmiotów, gdzie należy lokować nie tylko pieniądze, ale i potencjał dlatego, że są produkty, których polski przemysł państwowy nie jest w stanie dostarczyć np. helikoptery czy łodzie podwodne i tego rodzaju zaawansowane sprzęty – podkreśla Maciej Mirski.

Redaktor naczelny czasopisma „Wojsko i Technika” Andrzej Kiński pozytywnie ocenia działania polskiego rządu ws. wydatków na modernizację armii.

– Przede wszystkim największą szansą jest to, że władze naszego państwa nie oszczędzają na modernizacji technicznej sił zbrojnych i deklaracje obecnego rządu wskazują na to, że jest intencja, żeby te środki rosły – zaznaczył Andrzej Kiński.

Warto dodać, że paneliści debaty pt. ”Szanse dla polskiej zbrojeniówki”  przyznali też, że pieniądze wydane na wojsko wpływają na całą gospodarkę.

 

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl