fot. PAP/EPA

Zamachy na wioskę chrześcijańską w Libanie

W dwóch atakach terrorystycznych na mieszkańców chrześcijańskiej wioski Kaa w Libanie zginęło co najmniej dziewięć osób. Dziewiętnaście zostało rannych.

W większości Chrześcijańska wioska Kaa w północno-wschodnim Libanie jest osadą zamieszkiwaną głównie przez katolików obrządku melchickiego. Do pierwszego zamachu doszło wczoraj o świcie czasu lokalnego.

Czterej zamachowcy wysadzali się w powietrze stopniowo jeden po drugim w miarę pojawiania się potencjalnych ofiar. Wykorzystali fakt, że na miejsce zdarzenia przybiegali zaniepokojeni hałasami mieszkańcy wioski.

Do ponownego zamachu doszło wieczorem, gdy mieszkańcy Kaa zgromadzili się na cmentarzu w pobliżu kościoła, aby przygotować ciała ofiar do chrześcijańskiego pochówku. Tutaj również doszło do samobójczych detonacji z udziałem czterech zamachowców.

Atak na libańską wioskę jest konsekwencją wojny trwającej od ponad 5 lat w Syrii. W wyniku konfliktu śmierć poniosło już ponad 280 tys. osób, wywołując w regionie kryzys humanitarny na niespotykaną jak do tej pory skalę.

Liban, jako kraj sąsiadujący z Syrią, jest w największym stopniu narażony na konsekwencje tej wojny.

 

 

TV Trwam News

drukuj