fot. https://twitter.com/mblaszczak

Zainteresowanie służbą w Wojsku Polskim

Kolejni kandydaci zgłaszają się do dobrowolnej służby zasadniczej. Ministerstwo Obrony Narodowej planuje znacznie zwiększyć liczbę żołnierzy. Odbywa się to przy jednoczesnej modernizacji polskiej armii.

Okazją do zapoznania się z ofertą Wojska Polskiego były pikniki wojskowe. Wojciech Skurkiewicz, wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, powiedział, że dużo osób pytało o nowy rodzaj służby, czyli zasadniczą dobrowolną służbę wojskową.

– Jestem przekonany, że coraz więcej osób będzie się do nas zgłaszało.  Dowodem jest wczorajszy piknik wojskowy w Radomiu, podczas którego zgłosiło się ponad 20 kandydatów do ochotniczej służby wojskowej. Jeżeli pomnożymy to przez 50 pikników, to mamy sporą grupę. Przyjęliśmy ambitny plan, że do końca 2022 roku do dobrowolnej zasadniczej służby przyjmiemy 15 tys. żołnierzy – poinformował wicemin. Wojciech Skurkiewicz.

Zasadnicza służba jest dobrowolna i trwa rok. Służba jest podzielona na dwa etapy: w pierwszym – trwającym 28 dni – żołnierz przechodzi podstawowe szkolenie, a potem – jeśli chce dalej służyć w armii – przechodzi 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne.

Warto dodać, że w trakcie rocznej służby ochotnik dostaje wynagrodzenie jak szeregowy zawodowy, czyli 4 tys. 560 zł brutto miesięcznie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl