Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych

W Krakowie odbędą się dziś po raz trzeci Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.30 „ Przemarszem Wyklętych” spod kościoła św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie. Przemarsz odbędzie się z udziałem grup rekonstrukcji historycznej.

Pół godziny później w Bazylice Mariackiej sprawowana będzie uroczysta Msza św. wypominkowa. W uroczystościach weźmie udział wiceprezes IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk.

Dariusz Walusiak, reżyser wielu filmów o Żołnierzach Niezłomnych i jeden z pomysłodawców akcji „Wyklęci – Niezłomni” zwraca uwagę na potrzebę modlitwy i pamięci za polskich bohaterów.

Jako katolicy podchodzimy tak do tego, że tym ludziom, tym Żołnierzom Niezłomnym należy się przede wszystkim modlitwa. Chodzi o to żeby przywracać te wartości za, które Ci żołnierze walczyli i ginęli, czyli: „Bóg, Honor, Ojczyna” to jest teraz najważniejsze – podkreśla Dariusz Walusiak.

Kontynuacja III Zaduszek za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych będzie miała miejsce o godz. 16.00 w krakowskim kinie Kijów. Tam odbędzie się premiera filmu dokumentalnego Dariusza Walusiaka „Mój przyjaciel Laluś”. Po projekcji odbędzie się spotkanie z udziałem m.in. porucznika Wacława Szaconia ps. „Czarny” i rodzin  Żołnierzy Niezłomnych.

RIRM

drukuj