Zachmurzenie duże i słabe opady śniegu

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały niże, jedynie północna Skandynawia i północno-zachodnia Rosja znajdą się w zasięgu wyżu z centrum nad Szwecją.

Polska będzie w zatoce niżowej związanej z niżem z rejonu Islandii, w strefie układu frontów atmosferycznych; nad północno-wschodnie województwa napłynie chłodne powietrze kontynentalne, nad pozostałe – ciepłe powietrze polarnomorskie.

W sobotę w kraju zachmurzenie duże, tylko na południowym zachodzie umiarkowane, na krańcach północnych słabe opady śniegu lub śniegu z deszczem. Temp. maks. od 6 st. na południowym zachodzie, od 1 do 2 st. na środkowym Wybrzeżu, Mazowszu i Lubelszczyźnie, do -6 st. na północnym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże, możliwe słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 1 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy pochmurnie, opady śniegu, możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl