Yonhap: Wysoki rangą przedstawiciel Korei Płn. udaje się do Waszyngtonu

Były szef służb wywiadowczych Korei Płn. Kim Jong Chol udał się w podróż do Waszyngtonu. Po drodze zatrzyma się w Pekinie – poinformowała dzisiaj południowo-koreańska agencja prasowa Yonhap.

Według agencji prawdopodobnym tematem rozmów Kim Yong Chola w Waszyngtonie będzie oczekiwane spotkanie na szczycie prezydenta USA Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

Zdaniem Reutera wizyta wysokiej rangi przedstawiciela Pjongjangu w Waszyngtonie oznacza, że przygotowania do historycznego szczytu postępują naprzód.

W ub. tygodniu Donald Trump odwołał planowane na 12 czerwca w Singapurze spotkanie z Kimem Young Unem podając jako powód „agresywne” poczynania strony północnokoreańskiej. Jednak później zmienił zdanie i poinformował, że oficjalni przedstawiciele obu stron uzgadniają techniczne szczegóły szczytu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl