Egzekucja ministra obrony Korei Północnej

W Korei Północnej rozstrzelano szefa obrony tego kraju. Takie informacje podała agencja prasowa z Korei  Południowej.

Według źródeł południowokoreańskich minister obrony Korei Północnej Hyon Yong-Chol zapłacił życiem za drzemkę, którą uciął sobie podczas uroczystości wojskowych z udziałem Kim Dzong Una.  Szef resortu obrony został oskarżony o zdradę, nielojalność oraz brak szacunku dla przywódcy kraju. Trzydziestego kwietni polityk został  rozstrzelany z broni przeciwlotniczej. Egzekucję obserwowały setki ludzi.

Sytuacja w Korei Północnej jest bardzo dziwna, gdyby nie to, że w grę wchodzi ogromna ilość osób, które zostały z różnych powodów zamordowane, można by nazwać ją groteskową. W tej chwili po prostu racjonalne, typowe kryteria opisu sytuacji w tym państwie nie są adekwatne – wskazuje dr Michał Piekarski, politolog

Pod koniec kwietnia władze Korei Południowej poinformowały, że w pierwszych czterech miesiącach tego roku Kim Dzong Un nakazał stracenie 15 wysokich rangą osobistości za podważanie jego autorytetu. W 2013 roku przywódca Korei Płn. nakazał egzekucję – swego wuja Dzang Song Thaeka zarzucając mu m.in. korupcję i przestępstwa gospodarcze.

 

TV Trwam News

drukuj