fot. PAP/Darek Delmanowicz

XIII Forum Europa-Ukraina „Nowe Szanse, stare zagrożenia” w Jasionce

W podrzeszowskiej Jasionce pod hasłem „Nowe Szanse, stare zagrożenia” rozpoczęło się XIII Forum Europa-Ukraina. W dwudniowym wydarzeniu weźmie udział ponad 800 osób z Polski, Ukrainy oraz innych krajów europejskich i z USA. Jego organizatorem jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

Na wtorek zaplanowano ponad 20 debat i sesję plenarną. Dyskusje będą dotyczyły m.in. walki z korupcją oraz klimatu inwestycyjnego na Ukrainie.

Dyrektor Biura Prasowego Fundacji Instytut Studiów Wschodnich Piotr Tokarski mówi, że forum jest platformą do merytorycznego dialogu.

– W pewien sposób dajemy możliwość, aby z jednej strony Ukraińcy poznali zmiany w Polsce, Europie, ale z drugiej strony, żeby Polska i Europa Zachodnia dowiedziały się jak najwięcej o tym, co trawi Ukrainę. Spektrum, jeśli chodzi o tegoroczne tematy, będzie naprawdę bardzo szerokie. Mówimy tu oczywiście o kwestiach dotyczących polityki, gospodarki zarówno przez duże „G”, jak i to zdecydowanie mniejsze, na poziomie lokalnym, na poziomie małych i średnich przedsiębiorstw. Tych tematów będzie na pewno bardzo dużo do omówienia– wskazuje Piotr Tokarski.

Forum towarzyszą IV Targi Wschodnie oraz Forum Słowackie. Na targach zaprezentuje się ok. 130 firm, m.in. z branży informatycznej i finansowej. To okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy.

 

RIRM

drukuj