XII Pielgrzymka WSKSiM na Jasną Górę

Już po raz dwunasty społeczność akademicka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pielgrzymowała  na Jasną Górę.

Tegorocznej pielgrzymce studentów, wykładowców i absolwentów uczelni przed tron Częstochowskiej Pani towarzyszyły słowa: „Duch Święty daje Życie!”. Nawiązują one do obchodzonego w poniedziałek Dnia Świętości Życia.

– Już po raz dwunasty przybywamy do narodowego sanktuarium na Jasnej Górze, aby właśnie tutaj u Tej, która jest Matką Życia, Ta, która chroniła i strzeże życie, aby wypraszać dla naszej Ojczyzny ale też w wymiarze wspólnoty akademickiej, dla nas wszystkich, by dar życia był naprawdę tą wartością, którą wszyscy strzeżemy, tą wartością, która daje szczęście – podkreśla o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

Dla studentów kształcących się na uczelni na przyszłych dziennikarzy, politologów, kulturoznawców bycie wiernym wartościom chrześcijańskim i nieuleganie przyjętym trendom jest niezwykle ważne – zauważa Wojciech Białogłowy, student trzeciego roku.

– Ważne jest również to, by młodzi dziennikarze, by przyszli dziennikarze, by dla nich życie było wartością na tyle istotną, aby potem ją przekazywać innym ludziom – wskazuje Wojciech Białogłowy.

Podczas Mszy świętej sprawowanej w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej ksiądz arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski, mówił o wielkiej potrzebie obrony prawdy, o której w encyklice „Caritas in Veritate” pisał Ojciec Święty Benedykt XVI.

– Bez prawdy, bez zaufania i miłości do prawdy nie ma świadomej odpowiedzialności  społecznej, a działalność społeczna zostaje uzależniona od prywatnych interesów i logiki władzy, prowadząc do dzielenia społeczeństwa, a tym bardziej społeczeństwa zmierzającego do globalizacji w trudnych momentach jak obecnie – akcentował ks. abp Wacław Depo.

Założyciel uczelni i dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR zawierzył opiece Pani Jasnogórskiej wszystkich przybyłych oraz wszystkie dzieła powstałe przy toruńskiej rozgłośni.

Przychodzimy do Ciebie Królowo. Chcemy być Twoimi rycerzami w dzisiejszym świecie. Ukształtuj w nas cnoty rycerskie, cnoty potrzebne w dzisiejszym świecie – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Tegoroczne pielgrzymowanie społeczności akademickiej WSKSiM przypada w szczególnym czasie. 40 lat temu, 2 czerwca 1979 roku, po raz pierwszy naszą Ojczyznę odwiedził Papież – Polak, święty Jan Paweł II.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl