XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

Do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybędzie dziś XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Wierni będą modlić się w intencji rodzin oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

W tym roku tematem pielgrzymki jest hasło: „Życie musi być zawsze przyjęte i chronione od poczęcia do naturalnej śmierci i wszyscy jesteśmy powołani, aby je szanować i troszczyć się o nie”. Słowa te wypowiedział Ojciec Święty Franciszek podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Ks. Jacek Plota, kustosz kaliskiego sanktuarium zwraca uwagę, że pielgrzymki do Św. Józefa zrodziły się z prośby św. Jana Pawła II.

– 19 lat temu Jan Paweł II był w Kaliszu i prosił, aby tu, u św. Józefa, modlić się za rodziny i w obronie życia. Sam też powiedział mocne kazanie w obronie życia i zacytował fragment wypowiedzi Matki Teresy z Kalkuty: „Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości”. Przewijało się to, żeby tu w Kaliszu szczególnie polecać rodziny, którym jest ciężko i obronę poczętego życia – te dwie wielkie wartości – wskazuje ks. Jacek Plota.

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja rozpocznie się o godz. 16.00. Centralnym punktem modlitewnego spotkania będzie Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. bp. Stefana Regmunta, biskupa seniora diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.

Transmisję przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj