fot. PAP/Marek Zimny

Wznowiono rozmowy płacowe w ArcelorMittal Poland

Trwają rozmowy płacowe w koncernie ArcelorMittal Poland. Dotychczas pracownikom i pracodawcy nie udało się osiągnąć porozumienia. W siedzibie spółki przebywa grupa związkowców, którzy podkreślają, że nie zamierzają opuścić budynku do momentu zawarcia porozumienia.

Rozmowy rozpoczęły się w południe. Związkowcy chcą m.in. podwyżki w wysokości 300 zł brutto dla każdego pracownika i nagrody za ubiegły rok wynoszącej 2,5 tys. zł brutto.

Trwające od kilku miesięcy rozmowy płacowe nie doprowadziły do porozumienia, choć obie strony znacząco zmodyfikowały swoje stanowiska.

Pracownicy mają nadzieję, że dziś nastąpi przełom – mówi Jerzy Goiński, przewodniczący „Solidarności” AlcelorMittal Poland.

Pracownicy oczekują uzyskania wzrostu wynagrodzenia za wykonywaną pracę – zresztą coraz lepszą. Wierzymy, że zostaną otwarte nowe możliwości (…). Na chwilę obecną jesteśmy niestety daleko, jeśli chodzi o możliwość porozumienia. Przede wszystkim oczekujemy po stronie pracodawcy, że radykalnie zweryfikuje swoje stanowisko – na tyle, byśmy się mogli zbliżać do tego porozumienia – powiedział Jerzy Goiński.

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce. Zatrudnia ok. 12 tys. osób.

RIRM

drukuj