fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Wyróżnienia dla pracowników KAS

Minister finansów, Tadeusz Kościński, wyróżnił 25 pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Zasłużeni funkcjonariusze wykazali się wzorową postawą w ratowaniu zdrowia i życia Polaków.

Do zdarzenia doszło pod koniec wakacji w stolicy Wielkopolski. Poszkodowanym kierowcom na pomoc ruszyli funkcjonariusze służby celno-skarbowej.

– Dostaliśmy informację ze służby dyżurnej, że przed naszym budynkiem wydarzył się wypadek. Poszliśmy zobaczyć, co się stało i okazało się, że miało miejsce zderzenie dwóch samochodów. Zostali poszkodowani kierowcy obu pojazdów. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i udzieliliśmy pierwszej pomocy poszkodowanym – powiedziała wyróżniona funkcjonariuszka służby celno-skarbowej.

– Jeżeli mówimy o zdarzeniu drogowym, to było to dość mocne uderzenie obu pojazdów, więc mogliśmy podejrzewać uraz kręgosłupa. Zajęliśmy się przede wszystkim zabezpieczeniem i ustabilizowaniem poszkodowanych – dodał wyróżniony funkcjonariusz.

Za bohaterską pomoc, udzielenie pierwszej pomocy i zabezpieczenie miejsca wypadku funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Poznania zostali wyróżnieni przez ministra Tadeusza Kościńskiego i szefową Krajowej Administracji Skarbowej, Magdalenę Rzeczkowską.

– Serdecznie Państwu dziękuję i gratuluję – powiedziała szefowa Krajowej Administracji Skarbowej.

W tegorocznej edycji wyróżnienia Bohater Krajowej Administracji Skarbowej otrzymało 25 osób.

TV Trwam News

drukuj