fot. PAP/Tomasz Gzell

Wykluczony z PO poseł Ireneusz Raś dołączył do klubu Koalicji Polskiej – PSL

Wykluczony niedawno z PO poseł Ireneusz Raś dołączył do klubu Koalicji Polskiej – PSL. Cieszymy się, że Ireneusz Raś podjął decyzję o tym, aby wspólnie z nami budować centroprawicowy projekt, który ma szansę odbierać głosy PiS – podkreślił rzecznik PSL, Miłosz Motyka.

Nazwisko Ireneusza Rasia można na stronie sejmowej znaleźć wśród posłów klubu KP-PSL.

Informację o jego przystąpieniu do gremium potwierdził rzecznik PSL, Miłosz Motyka.

„Klub parlamentarny Koalicja Polska się poszerzył. My od początku mówiliśmy, że chcemy budować racjonalne centrum, też chadecką odpowiedź na oczekiwania Polaków i cieszymy się, że Ireneusz Raś podjął decyzję o tym, aby wspólnie z nami budować ten centrowy, centroprawicowy projekt, który ma szansę odbierać głosy PiS” – powiedział Miłosz Motyka.

Według rzecznika ludowców Ireneusz Raś wstąpił tylko do klubu, nie do partii.

„Klub Parlamentarny Koalicja Polska to jest kilka środowisk – to jest i Unia Europejskich Demokratów, którą reprezentuje chociażby pan poseł Jacek Protasiewicz i wicemarszałek Senatu, Michał Kamiński; to są posłowie niezależni, ale są to też posłowie związani z Markiem Biernackim, byli posłowie PO. Teraz jest też Ireneusz Raś” – zaznaczył Miłosz Motyka.

Ireneusz Raś, podobnie jak Paweł Zalewski, został 14 maja wykluczony z partii przez Zarząd Krajowy PO za „działanie na szkodę” Platformy, które – jak powiedział rzecznik PO, Jan Grabiec – miało polegać na „wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz partii, przy jednoczesnym braku udziału w debacie podczas obrad ciał kolegialnych”. Obaj posłowie złożyli odwołania do Krajowego Sądu Koleżeńskiego.

Paweł Zalewski pozostaje posłem niezrzeszonym.

PAP

drukuj