Wygasł mandat poselski Sławomira Nowaka

Były minister transportu Sławomir Nowak, jeden z głównych bohaterów afery taśmowej, nie jest już posłem. Dziś wygasł jego mandat. Były polityk PO złożył go dopiero po tym, gdy w listopadzie ub. r. sąd skazał go na 20 tys. zł grzywny za zatajenie w pięciu oświadczeniach majątkowych drogiego zegarka.

Poseł Joachim Brudziński, szef komitetu wykonawczego PiS-u powiedział, że przez ostatnie lata widzieliśmy ministra, który z jednej strony brylował w mediach, a z drugiej, poprzez zaniechanie i brak kompetencji, naraził nas na miliardowe straty. Poseł zwrócił uwagę na opóźnienia przy budowie gazoportu, problemach przy budowie autostrad czy środki, na zakup Pendolino, które zmniejszy UE.

To, że on dzisiaj przechodzi do historii polskiej polityki jest niczym w porównaniu z tym, ile szkody w tej polskiej polityce narobił. Pytanie o kwestie odpowiedzialności politycznej tych, którzy z polityków pokroju Nowaka uczynili ministrów konstytucyjnych – komentował polityk.

Zrzeczenie się mandatu Sławomir Nowak zapowiedział jeszcze latem ubiegłego roku. Ostatecznie uczynił to jednak dopiero po wyroku. W piśmie do marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego jako datę wygaśnięcia mandatu wskazał 2 stycznia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl