fot. sxc.hu

„Wychowanie inaczej. Gender – o co tu chodzi?”

W Centrum Dialogu im. bł. Jana Pawła II w Toruniu trwa sympozjum: „Wychowanie inaczej. Gender – o co tu chodzi?”. Wydarzenie organizuje Diakonia Ewangelizacji i Domowy Kościół diecezji toruńskiej.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kaplicy seminarium, przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. Łukasz Skarżyński, moderator Domowego Kościoła.

Maria Skwira, która z mężem Wiesławem Skwirą jest odpowiedzialna za organizację sympozjum z ramienia toruńskiego Domowego Kościoła podkreśla wagę organizowanych wykładów.

– Pierwszą część sympozjum kierujemy właśnie do rodziny: rodziców, dziadków a także do wychowawców, nauczycieli, pedagogów i psychologów oraz wszystkich innych osób, które mają kontakt z dziećmi w różnym wieku i z młodzieżą. Drugi blok wykładów dotyczy raczej spraw bardziej ogólnych: geneza, „Ideologia gender a Kościół”, czy „Gender – rzeczywistość kreowana przez język” – mówi Maria Skwira.   

Wśród prelegentów pojawią się m.in. prof. dr hab. Viara Maldijewa z Instytutu Filologii Słowiańskiej UMK, poseł Anna Sobecka oraz ks. Sławomir Kostrzewa – absolwent kulturoznawstwa i teologii.

Oprócz Toruńskiej Diakonii Ewangelizacji i Domowego Kościoła organizacją sympozjum zajęły się: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Toruńskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej.

RIRM

 

drukuj