fot. PAP

Prof. Środa w liście do Papieża atakuje polski Kościół

Prof. Magdalena Środa napisała list do Ojca Świętego Franciszka, w którym oskarża Kościół w Polsce, że nieuczciwie wykorzystuje ideologię gender. 

Reprezentantka Kongresu Kobiet Polskich prosi też o spotkanie – poinformowała jedna z rozgłośni radiowych.

Według prof. Środy, w Polsce mamy do czynienia z bezprecedensową akcją nienawiści, która jest niezgodna z nauczaniem papieża i chrześcijaństwa.  Wcześniej, na łamach jednej z gazet, prof. Środa zaatakowała ks. abp. Marka Jędraszewskiego za krytykę i informowanie młodzieży podczas wykładów o szkodliwej i destrukcyjnej sile ideologii gender.

Ksiądz Arcybiskup powiedział wówczas, że gender dąży do zniesienia naturalnych różnic między kobietą a mężczyzną i w tym sensie stanowi zagrożenie dla instytucji małżeństwa i rodziny.

Słowa ks. Arcybiskupa, kilka dni później, prof. Środa skomentowała: „Mam nieodparte wrażenie, że gdzieś w sferach polityczno-kościelnych istnieje ośrodek propagandy, który ciężko pracuje nad produktem o nazwie <<ideologia gender>> tylko w celu krytykowania go” – napisała reprezentantka Kongresu Kobiet Polskich.

Postawa prof. Magdaleny Środy, objawiająca się także w liście do papieża Franciszka, ukazuje zagubienie profesor i niemożność przyjmowania uzasadnionej krytyki i prawdy o gender – stwierdza ks. dr hab. Dariusz Oko.

– To postawa człowieka, który nie jest w stanie przyjąć żadnej krytyki dla najbardziej oczywistych rzeczy swojej ideologii. Każdy, kto choć odrobinę zna gender, wie, co się ukrywa pod tą powierzchowną warstwą promocji kobiety. Jest to program brutalnej seksualizacji dzieci, która prowadzi do ateizacji. To jest nowa forma ataku na chrześcijaństwo, na ludzi wierzących. Pani Magdalena Środa jest znana z niezwykłej agresywności wobec ludzi wierzących i zapewne już tak się zaplątała w swoim ateistycznym myśleniu, w swojej wrogości do chrześcijaństwa, że nie jest w stanie przyjąć krytyki najbardziej oczywistych, negatywnych stron swojej ideologii – komentuje ks. dr hab. Dariusz Oko.

Zadziwia fakt, że prof. Środa, znana ze swoich kontrowersyjnych poglądów i ostrej krytyki Kościoła, pisze do Papieża i chce go pouczać ws. gender.   A wyznaczniki tej ideologii są oczywiste; maniakalna seksualizacja od najmłodszych lat i działania mające na celu zniszczenie rodziny i deformację człowieka – zauważa teolog.

– Przecież wystarczy sięgnąć do programów wychowania seksualnego propagowanego przez genderystów, gdzie do centrum ich edukacji seksualnej należy nauka masturbacji dzieci kilkuletnich. Dzieci poniżej 4 roku życia mają być wprowadzane do masturbacji przez własnych rodziców. Jak to inaczej określić, niż jako maniakalne programy ludzi, dla których seks jest bogiem? To program ateistów, którzy na miejsce Boga wprowadzają inne namiastki, np. seks. Tylko ludzie opętani seksem mogą takie rzeczy pisać i takie rzeczy robić. I to należy do istoty gender – każdy się może o tym przekonać sięgając np. do „Standardów edukacji seksualnej w Europie”. Ten program ma być realizowany w każdym polskim przedszkolu, w każdej szkole. To jest niesamowity zamach na polskie dzieci i polski Kościół, na rodziców – ostrzega ks. dr hab. Dariusz Oko.

RIRM 

drukuj