fot. TV Trwam News

Wstępny projekt budżetu na 2018 r. skierowany do konsultacji społecznych

Wstępny projekt budżetu na 2018 r. został przyjęty, uzgodniony i przesłany do konsultacji społecznych – poinformowała w czwartek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Beata Szydło. Jej zdaniem to budżet dobry, prorozwojowy.

Premier powiedziała, że projekt budżetu na 2018 r. był najważniejszym tematem posiedzenia rządu.

„To jest projekt wstępny, kierowany do konsultacji społecznych. Zostały w nim ujęte wszystkie najważniejsze programy, projekty realizowane przez rząd” – powiedziała.

Beata Szydło zapewniła, że przewiduje on pełne finansowanie programu 500 plus, ale również środki, które będą przeznaczone w krajowym systemie nieruchomości na realizację programu Mieszkanie Plus.

„To są oczywiście środki, które pozwolą nam na zagwarantowanie podwyżek dla nauczycieli po wprowadzonej reformie, to są środki, które są przeznaczone na modernizację służb mundurowych i oczywiście na rozwój polskiej armii, zgodnie z tymi zaleceniami, założeniami, które my, jako członkowie NATO musimy stosować i do czego się zobowiązaliśmy” – powiedziała.

Beata Szydło oceniła, że wstępny budżet na 2018 r. jest prorozwojowy i „daje szanse na to, żeby te wszystkie ważne projekty społeczne były realizowane”.

PAP/RIRM

drukuj