Wsparcie dla Fundacji Nasza Przyszłość z 1 %

Po raz kolejny każdy z nas rozliczając się z Urzędem Skarbowym będzie mógł przeznaczyć 1 % swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Wśród organizacji znajduje się Fundacja Nasza Przyszłość. Edukacja i wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu – to główne filary fundacji.

Rozliczając swoje dochody, każdy z nas może zdecydować, jakiej organizacji pożytku publicznego odpisać 1 % podatku. Wśród nich jest m.in. Fundacja Nasza Przyszłość. Przekazanie podatku 1 % nie uszczupla dochodów podatnika – przypomina poseł Gabriela Masłowska.

– Niestety, niewielu podatników o tym pamięta. Być może jest to kwestia tego, że czasem te odpisy są niewielkie – kilka, kilkanaście złotych i wydaje się, że nie warto sobie tym zawracać głowy. Jednak „ziarnko do ziarnka i nazbiera się miarka” – zachęca polityk.

Aby wspomóc organizację pożytku publicznego wystarczy w odpowiedniej rubryce PIT-u wpisać numer KRS i wyliczoną wcześniej kwotę 1 % podatku. Nr KRS-u Fundacji Nasza Przyszłość to 0000091141. Fundacja uzyskane środki z 1 % przeznacza m.in. na patriotyczne wychowanie młodzieży w duchu chrześcijańskim.

– Pozwala organizować pomoc dla studentów studiujących w WSKSiM, a także pomaga realizować wiele wspaniałych spektakli i upowszechnia skarby naszej kultury narodowej, która nas wszystkich jednoczy, mobilizuje, dodaje sił, dodaje ducha – wskazuje poseł Gabriela Masłowska.

„Nasza Przyszłość” wspólnie z TV Trwam i Radiem Maryja organizuje warsztaty dziennikarskie dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. Fundacja z 1% dofinansowała również produkcję filmu „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózkównie. Teraz powstaje kolejny – „Nędzarz i Madame”. Socjolog Grzegorz Wiński podkreśla, że dzieła powstałe przy fundacji, w tym WSKSiM, wyróżniają się na tle innych.

– Po pierwsze, mają one przekaz uniwersalny, międzypokoleniowy, zrozumiały dla wszystkich. Po drugie, są głęboko osadzone w kulturze i tradycji polskiej, co jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważne – zaznacza ekspert.

Na złożenie deklaracji podatkowej za miniony rok mamy czas do końca kwietnia. Z kolei osoby, które rozliczają się w ramach PIT-u 28, deklaracje podatkowe złożyć w urzędzie skarbowym do końca stycznia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj