freepik.com

WSKSiM w Toruniu z akredytacją dla kierunku pielęgniarstwo

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzymała akredytację dla kierunku pielęgniarstwo. Certyfikat wydany przez Ministerstwo Zdrowia obejmuje studia pierwszego stopnia. Zgodę wydało także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Toruńska uczelnia już od października będzie mogła kształcić przyszłe pielęgniarki. O szczegółach rozmawiali na antenie Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, rektor-założyciel uczelni, dyrektor rozgłośni oraz minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski.

– Jeżeli, panie ministrze, będą chętni studenci, odpowiednia ilość to ruszamy w tym roku – powiedział o. dr Tadeusz rydzyk CSsR.

– Ja bym się bardzo cieszył – im szybciej tym lepiej – zaznaczył minister Łukasz Szumowski.

– Chcielibyśmy ruszyć w tym roku, bo szkoda każdego roku. – dodał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Profesjonalna opieka medyczna jest nam dziś bardzo potrzebna. Kształcenie lekarzy, pielęgniarek czy fizjoterapeutów staje się zatem priorytetem. Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski nie kryje zadowolenia, że w Toruniu kształtuje się kolejna placówka, która przyczyni się do powiększenia grona specjalistów w dziedzinie pielęgniarstwa.

Na pewno trzeba docenić to, że są ludzie, którzy chcą się zająć drugim człowiekiem. I to często w trudnej sytuacji, bo ta relacja pacjent – lekarz, pacjent – pielęgniarka czy pacjent – fizjoterapeuta jest często trudna – podkreślił minister Łukasz Szumowski.  

O planach utworzenia kierunku pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej mówił na początku roku o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

W tym tygodniu na antenie Radia Maryja tłumaczył, dlaczego miałby powstać ten kierunek.

– Przecież grozi nam eutanazja. Jest to ukryta eutanazja. W służbie zdrowia można mieć taką etykę, że można dawać pawulonik temu i temu. A co było na przykład parę lat temu w Łodzi? W jednym z wielkich miast dowiedziałem się, że profesor medycyny idzie ze studentami do chorych, podchodzi do jednego z nich i przy studentach mówi „To bydlę jeszcze żyje!?”. Co to znaczy? Ten profesor może ma wiedzę, ale on nie skończył szkoły podstawowej, to znaczy wychowania na poziomie dziecka; wychowania swojego sumienia i serca – akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu funkcjonuje od 2001 roku. Uczelnia kształci na kierunkach: dziennikarstwo, politologia, informatyka i kulturoznawstwo. WSKSiM ma także bogatą studiów podyplomowych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl