WSKSiM: obrony prac magisterskich

Mury Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej opuszczają kolejni absolwenci. W piątek obronili prace magisterskie.

Na egzamin dyplomowy składa się zarówno obrona pracy, jak i udzielenie odpowiedzi na pytania sprawdzające wiedzę z kilku lat studiów. Tematyka prac co roku jest różna. Studenci poruszają zagadnienia z zakresu m.in. medioznawstwa, public relations czy kreowania wizerunku politycznego w mediach.

– Myślę, że jestem przygotowany, tak naprawdę przygotowania to nie jest noc przed egzaminem czy przed obroną. Na to wszystko składa się okres w sumie pięciu lat (trzech lat licencjatu i dwóch lat magisterki), gdzie zdobywaliśmy wiedzę, którą musimy przekazać. Obrona to ma być takie ukoronowanie tego czasu, które dane nam było tutaj przeżyć – mówił Krzysztof Pacynowicz, student WSKSiM.

A studia w toruńskiej uczelni, to nie tylko czas nauki czy praktyki, ale to również okres nawiązywania przyjaźni i wielu innych pozytywnych przeżyć.

– Gdzieś tam razem ze znajomymi wspominaliśmy, jak to było na pierwszym roku, ile przed nami było egzaminów, jak sobie z tym wszystkim poradziliśmy. Wspominaliśmy zawsze te dobre momenty, bo ich naprawdę jest bardzo dużo. […]  Jeżeli chodzi o uczelnie bardzo dobrze ją wspominam, cieszę się, że mogłam być studentem właśnie tutaj – akcentowała Agnieszka Kutyła, student WSKSiM.

I choć początki nie zawsze były łatwe, to czas przeżyty na studiach wielu wspomina z radością.

 – Na pierwszym roku zastanawiałam się: „Jak ja to wszystko przetrwam?” Teraz cieszę się, że jestem już po studiach, mogę zacząć pracę, mam nadzieję w mediach, w których działam i myślę, że ta przyszłość będzie bardzo dobra – podkreślała Dominika Celińska, student WSKSiM.

WSKSiM kształci specjalistów w zakresie m.in. dziennikarstwa, politologii, informatyki oraz informatyki medialnej. W ofercie dydaktycznej są także prestiżowe studia z zakresu zarządzania MBA. Od nowego roku akademickiego mają także ruszyć dwa nowe kierunki: pielęgniarstwo i ekonomia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj