fot. flickr.com

WSKSiM: finał diecezjalnego konkursu biblijnego

Młodzież z blisko 1400 szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju przystąpiła do diecezjalnego etapu XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych diecezji toruńskiej rywalizowali o awans do finału w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W etapach diecezjalnych Konkursu Biblijnego wzięli udział uczniowie, którzy 15 marca wygrali eliminacje szkolne. Na ich podstawie, spośród blisko 30 000 uczestników, wyłoniono troje najlepszych przedstawicieli każdej placówki.

Blisko 60 uczniów szkół ponadgimnazjalnych diecezji toruńskiej uczestniczyło w konkursie odbywającym się w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– Cieszymy się, że właśnie tutaj w naszej uczelni odbył się finał diecezjalny. Wygrali najlepsi, ale jestem pod ogromnym wrażeniem, że młodzież diecezji toruńskiej wspaniale opanowała Pismo Święte, zna to pismo święte, czuje – powiedział o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

Laureatką konkursu biblijnego diecezji toruńskiej została Angelika Wiechowska, dla której lektura Pisma Świętego ma ogromne znaczenie.

– Myślę, że młodzi ludzie powinni czytać Pismo Święte, bo bardzo pomaga w codziennym życiu – powiedziała laureatka.

Jak co roku finał XX ogólnopolskiego konkursu biblijnego odbędzie się w dniach od 6 do 7 czerwca w Niepokalanowie. Najlepsi uczniowie zdobędą indeksy uprawniające do podjęcia studiów na renomowanych uczelniach.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj