WSKSiM: Drugi dzień konferencji poświęconej kwestii trzeźwości narodu

Dziś drugi i ostatni dzień ogólnopolskiej konferencji pt. „Wolni w Chrystusie” odbywającej się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wydarzenie poświęcone jest przeciwdziałaniu alkoholizmowi i innym uzależnieniom.

Uczestnicy konferencji wysłuchają prelekcji dotyczących m.in. uzależnień behawioralnych tj. od internetu czy pornografii, a także uzależnień psychoaktywnych innych niż alkohol. Prelegenci będą mówić również o kosztach finansowych uzależnień i ich wpływie na budżet państwa.

Zwracanie uwagi na te problemy jest szczególnie istotne teraz, kiedy mija sto lat od odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi, nawiązując do tytułu konferencji, rektor WSKSiM o. Zdzisław Klafka CSsR.

Mówimy o niepodległości naszej Ojczyzny, ale ta niepodległość zaczyna się od tej wewnętrznej wolności, którą ma każdy z Polaków. Wiemy, że jeśli w Polakach jest to zniewolenie od alkoholu czy od innych używek, wówczas trudno o taką obiektywną wolność narodu polskiego. Walczymy o to, by każdy Polak żył w tym narodzie radośnie. Tak się stanie, kiedy będzie wolny od uzależnień, kiedy będzie zawsze trzeźwy. Tego sobie życzymy. Ufam, że takie też będą owoce naszej konferencji, że w tym roku 100-lecia od odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, odnowimy w sobie pragnienie bycia trzeźwymi, ale też bycia ludźmi naprawdę wolnymi – podkreśla rektor toruńskiej uczelni.

Wśród dzisiejszych prelegentów są m.in. Błażej Kmieciak z Ordo Iuris, Artur Malczewski z Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii czy Robert Iwaniecki ze Stowarzyszenia KoLiber.

Organizatorem drugiego dnia konferencji jest Fundacja Rozwoju Polski i WSKSiM.

Patronat nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja, TV Trwam i „Nasz Dziennik”. Konferencję oglądać można za pośrednictwem studenckiej internetowej telewizji Tilma.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl