Wrocław. Żołnierze ochotnicy złożyli przysięgę

Polska na Was czeka, Polska Was potrzebuje – mówił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas przysięgi wojskowej żołnierzy ochotników. Uroczyste ślubowanie odbyło się we Wrocławiu.

Normalnie przebywaliby w pracy bądź aktywnie spędzali czas wolny.  Oni zdecydowali się jednak poświęcić swój wolny czas dla Ojczyzny. Żołnierze ochotnicy złożyli w piątek wojskową przysięgę.

Ta służba ma szczególny wymiar, bo i czas jest szczególny. Świat próbuje zwalczyć terroryzm, a Polska ma u swoich granic regularną wojnę. Dlatego żołnierze ochotnicy utworzą trzy brygady, które będą stacjonować na ścianie wschodniej.

Uroczystą przysięgę złożyło 200 żołnierzy ochotników, którzy przez ostatnie tygodnie szkolili się w 10. Wrocławskim Pułku Dowodzenia i 15. Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia.

Większość z nich to osoby, które po dzisiejszej przysiędze wrócą do domów i do swoich zawodów. 60 proc z nich ma wykształcenie wyższe – mówi podpułkownik Joanna Klejszmit-Bodziuch z dowództwa garnizonu Warszawa.

Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, który wyraził wdzięczność nowym żołnierzom oraz wskazał, że oddanie się służbie narodowi jest wielkim zobowiązaniem i wyzwaniem.

Ci którzy z własnej woli, z własnej determinacji i z własnego przekonania o konieczności poświęcenia życia Ojczyźnie raz jeszcze decydują się, by oddać narodowi i Polsce to najcenniejsze. Dziękuję Wam za to – zakończył swoje przemówienie Antoni Macierewicz.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl