fot. wikipedia

Wrocław: Zarzuty dla kolejnych zatrzymanych ws. reprywatyzacji w stolicy

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu postawiła zarzuty kolejnym trzem osobom zatrzymanym w poniedziałek przez CBA ws. reprywatyzacji w Warszawie.

Przestępstwa dotyczą niedopełnienia obowiązków m.in. w kwestii dbałości o środki publiczne. Chodzi o procedurę zwrotu obywatelowi Danii działki przy dawnej ul. Chmielnej 70 i przyznania prawa do jej użytkowania wieczystego innym osobom.

Zarzuty usłyszeli urzędnicy stołecznego ratusza Mariusz P. i Gertruda J.-F. oraz niezatrudniony już w ratuszu radca prawny Jerzy M. poinformowała rzecznik Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu Anna Zimoląg.

– Nie sprawdzono tego, czy przyznane zostało obywatelowi Danii to odszkodowanie, a dodać należy, że akurat w tej sprawie odszkodowanie zostało przyznane. W wyniku tych zaniechań podejrzanych podjęte zostały dwie decyzje o ustanowieniu prawa użytkowania wieczystego na działkach przy Placu Defilad 1 i miasto stołeczne Warszawa poniosło poważną szkodę w związku z tym. To jest ta sama szkoda, (przeszło 2 mln złotych) i to jest równowartość użytkowania wieczystego na tych działkach – informuje Anna Zimoląg.

Podejrzanym Mariuszowi P. oraz Gertrudzie J.F. grozi kara do 10 lat więzienia. Natomiast Jerzemu M. do 3 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura jeszcze nie zdecydowała, jakie środki zabezpieczające zastosuje wobec podejrzanych. Ma to ogłosić dzisiaj (o godz. 9.00). W tym samym postępowaniu, w ubiegłym tygodniu CBA zatrzymało pięć osób.

RIRM

drukuj