fot. flickr.com

wPolityce.pl: nowe pomysły części opozycji na blokowanie prac Sejmu

Portal wPolityce.pl poinformował, że część opozycji ma nowy pomysł na blokowanie prac sejmowych. Zamiast szturmować mównicę sejmową, posłowie PO i Nowoczesnej, dokonają obstrukcji poprzez zadawanie setek zapytań poselskich i wniosków formalnych.

Portal wskazał, że tylko od początku kadencji ludzie Grzegorza Schetyny i  Ryszarda Petru zadali 1168 pytań, z czego aż 509 niepoprawnie!

Podobnie jest z wnioskami formalnymi, których do 9 stycznia złożono 448, z czego aż 316 niepoprawnych.

To dowód na to, że posłowie PO i  Nowoczesnej anarchizują i blokują prace Sejmu w sposób świadomy – podkreśla poseł PiS Krystyna Pawłowicz.

To oznacza, że po prostu oni nie odstąpili od pomysłu i zamiaru anarchizowania Sejmu, blokowania jego prac. Ci ludzie z opozycji niczego nie zrozumieli i swój plan destabilizacji Polski, utrudniania prowadzenia działalności przez Sejm w dalszym ciągu realizują. Takie przekonanie mam – niestety – od 16 grudnia, nie wierzę w ich żadną dobra wolę i uważam, że musimy być przygotowani na ciągłe utrudnienia. Trzeba będzie doprowadzić do jakiś działań, które urealnią regulamin Sejmu i pozwolą stosowanie bardzo wysokich kar za uniemożliwianie pracy Sejmu – akcentuje poseł PiS.

16 grudnia w Sejmie posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę po wykluczeniu z obrad przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego posła PO Michała Szczerby. Posłowie głosowali m.in. nad poprawkami do budżetu

Blokada Sejmu trwała do 12 stycznia. Tego dnia Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował, że jego partia zawiesza protest i po tej decyzji marszałek Sejmu Marek Kuchciński zarządził przerwę w obradach do 25 stycznia.

RIRM

drukuj