Wotum nieufności dla rządu

Jeszcze w tym tygodniu PiS złoży wniosek o wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska. Największa partia opozycyjna chce, aby ich dokument był rozpatrywany na posiedzeniu Sejmu rozpoczynającym się przed 20 lutego.

Rząd Donalda Tuska kompromituje się dzień po dniu – podkreśla poseł Mariusz Błaszczak, szef Klubu Parlamentarnego PiS.

– To zły rząd. Za czasów rządów Donalda Tuska rośnie bezrobocie, podwyższane są podatki, służba zdrowia stanowi barierę, jest niedostępna dla ludzi niezamożnych. Uważamy, że dla dobra Polski ten rząd jak najszybciej trzeba zmienić stąd nasza inicjatywa jest konstruktywnym wnioskiem o wotum nieufności z prof. Glińskim na czele. Chcemy stworzyć rząd ponadpartyjny, rząd techniczny, który przygotuje wybory – powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Nie milkną też echa po tym jak Komisja Europejska zamroziła 4 mld euro na inwestycje drogowe w Polsce. Powodem są nieprawidłowości związane z wydatkowaniem pieniędzy.

Brytyjski dziennik „Daily Telegraph” określił całą sprawę mianem „największego skandalu z unijnymi funduszami”.

– To rzeczywiście jest problem, który się odbił szerokim echem w Europie. W Wielkiej Brytanii dziennik „Daily Telegraph” bardzo ostro zaatakował polski rząd za to, że nie jest w stanie zadbać o to, żeby środki unijne w Polsce były wykorzystane w sposób właściwy. To kolejna dziedzina w ramach, której wydatkujemy środki unijne, gdzie rząd Donalda Tuska sobie nie radzi. To już nie tylko drogi, ale również mamy drugi poważny obszar infrastrukturalny gdzie poziom zaniedbań jest gigantyczny. Przypomnę, że na modernizację kolei otrzymaliśmy z UE na lata 2007-2013, aż 4 mld 500 mln euro, a na tę chwilę tylko 25-30 proc. tej kwoty zostało wykorzystane – dodaje poseł Tomasz Poręba.

 

Wypowiedź posła Tomasza Poręby:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl