fot. twitter.com

Nowe światło ws. zaangażowania D. Tuska w OLT Express? Jest zeznanie anonimowego świadka

Donald Tusk jako premier miał namawiać ówczesnego wysokiego rangą urzędnika państwowego do OLT Express. Mężczyzna anonimowo miał o tym powiedzieć dziennikarzom, a nagranie wyemitowano w programie „Alarm” w TVP Info. Rozmówca odmówił podania tożsamości, bo – jak stwierdził – boi się Tuska.

Przekazane przez mężczyznę informacje mogą rzucić nowe światło na rolę i zaangażowanie byłego premiera Donalda Tuska w sprawę linii lotniczych OLT Express. Działalność tej spółki pojawiła się wśród wątków afery Amber Gold.

Materiał zebrany przez telewizję publiczną to efekt kilku spotkań w przeciągu ostatnich miesięcy.

To bardzo ważna informacja z punktu widzenia toczącego się śledztwa wokół Amber Gold i OLT Express – ocenił poseł Adam Andruszkiewicz.

– Wydaje się, że zasadnym byłoby, aby prokuratura wszczęła postępowanie dotyczące sprawdzenia, czy Donald Tusk nie złożył fałszywych zeznań. Powinniśmy wezwać Donalda Tuska, skonfrontować go z tym świadkiem, a także dogłębnie sprawdzić fakt pracy syna Donalda Tuska w liniach OLT Expres. Układa się to w pewną logiczną całość i to musi wyjaśnić prokuratura –  mówił polityk.

Informator dziennikarzy podczas nagrania bardzo krytycznie ocenił też lata rządów PO-PSL.

Były premier Donald Tusk był ostatnio przesłuchiwany przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. Po ujawnieniu nagrania przez dziennikarzy szefowa komisji Małgorzata Wassermann nie wykluczyła ponownego wezwania Donalda Tuska. Jej zdaniem w grę wchodzi także konfrontacja.

 

RIRM

drukuj