fot. twitter.com/terytorialsi

WOT w gotowości do pomocy w przypadku gwałtownych zjawisk pogodowych 

Do niedzieli do północy w gotowości pozostają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Mają reagować w przypadku gwałtownych zjawisk pogodowych.

Już wczoraj żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mieli pełne ręce pracy. W Nowym Sączu usuwali skutki frontu burzowego. W Lwówku Śląskim pomagali przy zalanych domostwach. Ewakuowali m.in. ośrodek pomocy społecznej. Hasło „Zawsze gotowi, zawsze blisko” po raz kolejny znajduje potwierdzenie w działaniach wojska.

– Żołnierze są przygotowani do tego, żeby w każdej chwili ruszyć z pomocą. Są wyposażeni w odpowiedni sprzęt ratowniczy, w odpowiedni sprzęt medyczny – zapewnia szef MON Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak podjął decyzję o podniesieniu gotowości Wojsk Obrony Terytorialnej. Gotowość zostanie utrzymana co najmniej do niedzieli, do północy.

– Na razie prognozy pogody stanowią o tym, że do niedzieli może być taka potrzeba, żeby żołnierze WOT pomagali potrzebującym – zaznacza minister.

W przypadku gwałtownych zjawisk pogodowych o pomoc do WOT-u wnioskują wojewodowie.

– Akcja pomocy jest koordynowana z dowództwa WOT i zawsze wtedy, kiedy będzie potrzebne wsparcie o większym zakresie, takie wsparcie jest wysyłane – podkreśla Mariusz Błaszczak.

W działaniach pomocowych żołnierzy wspierają strażacy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl