fot. PAP/Leszek Szymański

Wojsko postawi most pontonowy na Wiśle

Wojsko postawi most pontonowy na Wiśle, który doprowadzi rurociąg do warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka”. Od soboty wszystkie nieczystości spływają do rzeki. Resort gospodarki morskiej złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. [czytaj więcej]

– Składam zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na niedopełnieniu obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, prowadzącego do działania na szkodę interesu publicznego, poprzez doprowadzenie do zanieczyszczenia wody substancją w takiej ilości i postaci, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka – poinformował Marek Gróbarczyk.

Rafał Trzaskowski nie wyklucza, że przyczyną awarii oczyszczalni „Czajka” mógł być sabotaż. [czytaj więcej] 

– Nie lubię teori spiskowych, natomiast jesteśmy zobowiązani brać pod uwagę wszystkie ewentualności, stąd trzeba wyjaśnić absolutnie wszystko – mówił prezydent Warszawy.

Do awarii „Czajki” doszło już rok temu. Rafał Trzaskowski przekonywał, że miał za mało czasu, aby stworzyć w Warszawie rurociąg awaryjny na wypadek kolejnej katastrofy. Rząd podkreślił w odpowiedzi, że taki rurociąg powinien powstać i jego brak jest zaniedbaniem miasta stołecznego Warszawy. Przed rokiem konieczne było wsparcie wojska. Również tym razem Rafał Trzaskowski zwrócił się o pomoc do rządu. Otrzymał odpowiedź. 

– Ustaliliśmy, że rząd udzieli pomocy w następującym zakresie: zostanie zbudowany przez wojsko most pontonowy, zostanie przekazana dokumentacja i elementy rurociągu z 2019 r., a także do dyspozycji będą eksperci – poinformował minister Michał Dworczyk.

Koszty materiałów oraz budowy mostu pontonowego zostaną pokryte z budżetu Warszawy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl