fot. PAP/Paweł Supernak

„Wojna kulturowa w Europie. Czy Polska ma szansę?” – na Stadionie Narodowym w Warszawie trwa międzynarodowa konferencja

Na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczęła się dwudniowa międzynarodowa konferencja pod hasłem „Zderzenie Kulturowe w UE”. Wydarzenie gromadzi najważniejszych polskich konserwatywnych intelektualistów, polityków, publicystów i gości z zagranicy. Wśród nich są m.in. prof. Wojciech Roszkowski, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, ks. prof. Dariusz Oko, dr Tymoteusz Zych, prof. Marek Rosiak i Marek Jurek.

Prelegenci będą szukali odpowiedzi na pytanie, czy Polska ma szansę na to, aby uchronić się przed szkodliwymi skutkami wojny kulturowej. Oprócz wykładów zorganizowane zostaną panele dyskusyjne. [OGLĄDAJ NA ŻYWO] 

Europoseł PiS Patryk Jaki podkreśla, że kwestia wojny kulturowej to dziś ogromne wyzwanie dla naszego kraju. [czytaj więcej] 

– Wiele osób w Polsce nadal zadaje pytanie, czy istnieje ideologia gender? Konferencja ma odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie, czy tak rzeczywiście jest. Dziś kwestionuje się to zjawisko, podobnie jak presję i naciski, pod jakimi Polska obecnie się znajduje. Na konferencji na te pytania postarają się odpowiedzieć najważniejsi konserwatywni intelektualiści w Polsce. Ponadto jest jeszcze pytanie, które niestety pojawia się również wśród osób prawicowych, czy Polska ma szanse w tej wojnie kultur? Postaramy się odpowiedzieć, czy warto o to walczyć. Uważam, że będzie to uczta intelektualna – powiedział polityk.

Organizatorem wydarzenia jest Partia Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Patronat medialny objęły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

 

 

 

RIRM

drukuj