fot. PAP/Leszek Szymański

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstanie tymczasowy szpital polowy

W Warszawie na Stadionie Narodowym powstanie tymczasowy szpital polowy. To około 500 dodatkowych miejsc dla pacjentów z COVID-19. Jest to jeden z elementów planu kryzysowego opracowanego przez rząd.

Działania zmierzające do przekształcenia Stadionu Narodowego w tymczasowy szpital polowy to wynik zwiększającej się liczby osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Sale konferencyjne stadionu to miejsce, gdzie zostanie przygotowanych około 500 łóżek dla pacjentów, także z dostępem do tlenoterapii.

– Patrząc na rozwój sytuacji, to mogą być tygodnie, jak nie miesiące, w których będziemy mieć taką infrastrukturę w kilku miejscach Polski. Z jednej strony chcemy zabezpieczyć zdrowie i życie Polaków, a z drugiej  funkcjonowanie gospodarki – powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu.

Koordynacją prac ma zająć się szef KPRM Michał Dworczyk. Plan kryzysowy przewiduje wiele miejsc w całej Polsce, które w razie konieczności zostaną przekształcone w tymczasowe szpitale polowe – podkreślał rzecznik rządu Piotr Müller.

TV Trwam News

drukuj