fot. pixabay.com

Woj. pomorskie: oszustka ukradła 83-latce z Lęborka około 5 tysięcy złotych i biżuterię

Oszustka, podająca się za pracownicę socjalną, ukradła 83-latce z Lęborka biżuterię i pieniądze w różnej walucie na łączną kwotę około 5 tysięcy złotych. Policjanci pracują nad tą sprawą i ostrzegają przed oszustami – powiedziała we wtorek asp. Marta Szałkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Kobieta, podająca się za pracownicę socjalną, zapukała do drzwi 83-latki z Lęborka (woj. pomorskie) w miniony czwartek.

„Mówiła, że zajmuje się pomocą dla seniorów i zaproponowała starszej pani darmowe posiłki. Niczego nie podejrzewająca 83-latka wpuściła ją do środka. Po krótkiej rozmowie oszustka poprosiła ją o wodę oraz filiżankę kawy i gdy właścicielka mieszkania poszła do kuchni, ta okradła ją z pieniędzy i biżuterii. Potem pod pozorem odwiedzenia jeszcze jednego seniora ulotniła się z mieszkania. Powiedziała, że wróci zanim kawa wystygnie, ale drugi raz do drzwi już nie zapukała” – mówiła asp. Marta Szałkowska.

Pokrzywdzona straciła biżuterię i pieniądze w różnej walucie na łączną kwotę około 5 tysięcy złotych.

Aspirant sztabowy Policji poinformowała, że lęborscy funkcjonariusze pracują nad sprawą i jednocześnie ostrzegają przed oszustami, którzy pukają do drzwi, podając się za pracowników różnych instytucji, jak choćby pomocy społecznej, gazowni, wodociągów czy zakładu energetycznego.

„W takiej sytuacji warto zadzwonić do takiej instytucji i upewnić się, czy wysłała swojego przedstawiciela. Od osoby, która stoi w naszych drzwiach, można zażądać okazania legitymacji i podania służbowego numeru. W razie wątpliwości najlepiej zadzwonić pod numer alarmowy 112” – wskazała.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl