fot. pixabay.com

Europoseł A. Zalewska: Polityka klimatyczno-energetyczna przeżywa kryzys

Europoseł Anna Zalewska powiedziała, że bieda nie jest ekologiczna. Jeżeli doprowadzimy do zubożenia obywateli, to nie zrealizujemy żadnego celu. W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata nad konsekwencjami ekstremalnych zjawisk pogodowych oraz zwiększeniem starań Unii Europejskiej w walce ze zmianą klimatu.

Głos w debacie zabrała eurodeputowana Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości. Poseł do Parlamentu Europejskiego stwierdziła, że polityka klimatyczna i energetyczna przeżywa ogromny kryzys.

– Nie potrafimy zastanowić się, co złego wydarzyło się, gdzie popełniliśmy błąd. W tej chwili obywatele, Europejczycy płacą za pomysły, które są niepoliczone, nie mają dobrych podstaw finansowych. Pamiętajcie Państwo, bieda nie jest ekologiczna. Jeżeli doprowadzimy do zubożenia państw, przedsiębiorstw, obywateli, to nie zrealizujemy żadnego celu. Przejrzyjmy jeszcze raz pakiet Fit for 55, by naprawdę służył środowisku – mówiła Anna Zalewska.

Grupa 30 europosłów domaga się od Komisji Europejskiej ujawnienia wszystkich lobbujących organizacji, które brały udział w tworzeniu Zielonego Ładu oraz pakietu Fit for 55.

Europosłowie chcą ponadto wiedzieć, które z nich otrzymywały finansowanie z Rosji, rosyjskich firm energetycznych lub powiązanych z nimi podmiotów.

RIRM

drukuj