fot. gov.pl

Woj. dolnośląskie: 60 tys. tabletek z pseudoefedryną zatrzymano w trakcie transportu

Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami zatrzymali samochód z 60 tys. tabletek z pseudoefedryną. Z tej ilości można wytworzyć metamfetaminę o wartości 300 tys. złotych. Kierowcy grozi kara do 5 lat więzienia.

Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek poinformowała, że funkcjonariusze dolnośląskiej KAS z policjantami z Lwówka Śląskiego skontrolowali samochód dostawczy w Brunowie.

„Uwagę funkcjonariuszy zwróciło zachowanie kierowcy, z którym mieli utrudniony kontakt. Na miejscu wykonano testy, które wykryły, że kierowca był pod wpływem narkotyku” – powiedziała rzecznik.

W samochodzie znajdowało się 60 tys. tabletek z pseudoefedryną. Z ładunku można uzyskać około 3,6 kg czystej pseudoefedryny, a z niej wytworzyć ponad 2,1 kg metamfetaminy o wartości ponad 300 tys. zł na czarnym rynku.

Zatrzymany kierowca będzie odpowiadał przed sądem za posiadanie tabletek dla celów wytwarzania substancji psychotropowej. Grozi mu do 5 lat więzienia.

PAP

drukuj