pixabay.com

Wody Polskie i Ministerstwo Infrastruktury popularyzują wędkarstwo

Powstaje program, który ma przyciągnąć więcej chętnych do wędkarstwa. Resort infrastruktury mówi o jednej opłacie dla wędkarzy. Wody Polskie zapowiadają dodatkowe środki na zarybianie akwenów.

Program realizowany wspólnie przez resort infrastruktury i Wody Polskie ma popularyzować wędkarstwo. Będzie ono tańsze, uproszczony zostanie też sposób pozyskiwania pozwoleń wędkarskich. Jak mówił wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk, udało się już zrobić pierwszy krok.

– To jest wprowadzenie jednej opłaty na wszystkie akweny, które znajdują się w jurysdykcji Wód Polskich – wskazał wiceminister.

Opłata wynosi 250 zł. Tylko ona będzie potrzebna, by móc wędkować. Na akwenach, którymi zarządzają Wody Polskie nie będzie wymagane żadne inne pozwolenia.

– Chcemy odejść od kart wędkarskich, od czasami fikcyjnych egzaminów, które się odbywają – zwrócił uwagę wiceszef resortu infrastruktury.

Już dziś wędkarze narzekają, że niewydolny jest obecny system zarybiania. Według nich można spędzić nad akwenem cały sezon i nic nie złowić. W odpowiedzi Wody Polskie przeznaczą 5 mln zł na dodatkowe zarybianie.

– Skupimy się na zarybianiu w tym roku nie tylko na naszych obwodach łowieckich, ale na wszystkich śródlądowych wodach tam, gdzie jest to zasadne i potrzebne – zapowiedział prezes Wód Polskich Przemysław Daca.

– Resort infrastruktury i Wody Polskie chcą, by wszędzie wędkarstwo odbywało się na takich samych zasadach. Aby do tego doszło, potrzebna jest szeroka współpraca. Dziś zaproszenie do tego, by wszędzie w Polsce obowiązywała jedna opłata za wędkowanie, zostało skierowane do Polskiego Związku Wędkarskiego i wszystkich okręgów wędkarskich.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl