Wniosek o przeniesienie śledztw ws. Amber Gold

PiS złoży wniosek do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta o przeniesienie wszystkich śledztw związanych z aferą Amber Gold, Marcinem P. i z synem premiera do prokuratury Okręgowej w innym mieście.

Doniesienia medialne coraz bardziej wskazują na to, że mamy do czynienia z Gdańską sitwą. – akcentował poseł Marcin Mastalerek.

To postępowanie dyscyplinarne może zakończyć się nawet złożeniem urzędu przez sędziego Milewskiego. Uważamy, że odwołanie z funkcji prezesa sądu jest niewystarczającą karą za postępowanie, które poczynił sędzia Milewski. Trzeba wszcząć  postępowanie dyscyplinarne. Nie tylko odwołanie z urzędu, ale również uchylenie immunitetu i postępowanie dyscyplinarne – powiedział Marcin Mastalerek.

Prawo i Sprawiedliwość dalej przekonuje, że powinna powstać w tej sprawie komisja śledcza.

Oczywiście podtrzymujemy pogląd, po tym co dzieje się w ostatnich dniach, powinna powstać komisja śledcza, na której czele stanie polityk największej opozycyjnej partii czyli PiS. Nie jesteśmy  naiwni, uważamy że ta komisja musi powstać. Każdego dnia mamy kolejne doniesienia medialne, które potwierdzają to, że komisja powinna powstać. Jeżeli Donald Tusk dalej będzie się temu przeciwstawiał, to będzie to podejrzane dla opinii publicznej. Dlaczego tak bardzo boi się powołania tej komisji? – powiedział Marcin Mastalerek.

Przypomnijmy, wczoraj poseł Marcin Mastalerek przedstawił wniosek do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, aby ten zwrócił się do rzecznika dyscyplinarnego przy Krajowej Radzie Sądownictwa o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego Ryszarda Milewskiego.

PiS zapowiedziało także, że złoży wniosek do NIK o dokonanie kompleksowej kontroli portu lotniczego w Gdańsku.

 

Wypowiedź Marcina Mastalerka


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl