fot. flickr.com

Włochy: W niektórych regionach jedna piąta osób zrezygnowała ze szczepionki

W niektórych regionach Włoch 20 procent osób zrezygnowało ze szczepienia preparatem AstraZeneca – powiedział rządowy komisarz do spraw kryzysu na tle pandemii generał Francesco Paolo Figliuolo. Tego dnia on sam zaszczepił się brytyjską szczepionką.

Nadzwyczajny komisarz, który jest też odpowiedzialny za kampanię szczepień powiedział, że są regiony w kraju, gdzie odwołano 10 procent zarezerwowanych miejsc i takie, gdzie w ogóle nie miało to miejsca.

Sobota jest drugim dniem wznowienia szczepień AstraZeneką we Włoszech po tym, gdy Europejska Agencja Leków uznała, że to preparat bezpieczny i skuteczny. Tego dnia w wojskowym punkcie medycznym w namiocie zaszczepił się nim zarówno włoski generał sił zbrojnych, jak i szef Obrony Cywilnej Fabrizio Curcio.

Paolo Figliuolo zapowiedział przyspieszenie kampanii szczepień. Według planów rządu od kwietnia ma być szczepionych do pół miliona osób dziennie, także w aptekach i w firmach. Zgłosiło się dotychczas ponad 5 tysięcy aptek i 7 tysięcy zakładów pracy.

PAP

drukuj