Włochy: Szef policji zalecił wzmocnienie ochrony budynków USA w rocznicę 11 września

W związku z 20. rocznicą zamachów w USA, przypadającą w sobotę, szef włoskiej policji Lamberto Giannini nakazał wzmocnienie ochrony amerykańskich budynków w kraju. Jak podkreślił, decyzja ta ma także związek z obecnym kryzysem afgańskim.

W wydanym w piątek okólniku, przytoczonym przez włoskie media, szef policji zalecił lokalnym komendantom i władzom administracyjnym zaostrzenie środków bezpieczeństwa i ochrony wszystkich amerykańskich obiektów we Włoszech, takich, jak siedziba ambasady, budynki konsulatów, placówek kulturalnych i handlowych oraz wszystkich miejsc, które mogą być zagrożone.

W rozporządzeniu znalazło się też odwołanie do kryzysu w Afganistanie, gdzie władzę przejęli talibowie, oraz do „wzrostu wrogości między różnymi grupami terrorystycznymi, walczącymi o przywództwo w środowiskach dżihadystów”.

Jak zauważył szef policji, data 11 września „nabiera szczególnego znaczenia w aktualnej sytuacji międzynarodowej”.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl